Yeni Şifre Al

Detaylı Arama
Arama Sonuçlarınız

Üzümlü

Published on 07/02/2018 by Sandal Emlak

Üzümlü köyü, Büyük şehir yasasından sonra Kaş’ın Üzümlü mahallesi olmuştur. Üzümlü köyü Osmanlı zamanında Rumlarla Türklerin birlikte yaşadığı eski bir köydür. Eski ismi Margaz’dır. Üzümlü mahallesinin temel geçim kaynağı da eski isminden gelen Margaz üzümüdür. Margaz üzümü endemik bir tür olup sadece Rodos adası, Üzümlü ve İslamlar köyleri son zamanlarda köyde yetiştirilen ve Türkiye’nin her yerine gönderilen değerli bir üzüm türüdür .

Üzümlü köyü geçmişten günümüze bölgedeki öncü yerleşim yerlerinden birisidir. Üzümlü Köyü içinde Sağlık ocağı ( ASM )  , İlköğretim okulu gibi hizmetler yıllardır bulunmaktadır. Üzümlü mahallesi içinde 2 tane Market ve 1 tane de Bakkal bulunmaktadır. Buralardan gereksinim duyacağınız alışverişi yapabilirsiniz. Ayrıca marketlerden bir tanesi evlere ve villalara da servis yapmaktadır. Yeni yeni açılan gözleme ve sabah kahvaltısı veren işletmeler de yine üzümlü köyü içinde mevcuttur .

Son yıllarda Üzümlü mahallesi, İslamlar mahallesi gibi villa turizmi ile tanışmış ve Üzümlü mahallesinde 200 civarı lüks villa bulunmaktadır. Burada bulunan villalar genellikle korunaklı havuzlu, yeşilin doğanın ortasında bahçe içindedir, geneli deniz manzaralı ve doğa ile iç içedir  bu özelliğinden dolayı özellikle muhafazakar aileler ve balayı düşünen yeni çiftler tarafından özellikle tercih edilmektedir. Kafa dinlemek isteyen sakinlik arayanlar içinde oldukça uygun konumdadır. Üzümlü mahallesindeki villaların çoğunda hobi bahçesi bulunmakta villa sahipleri burada çeşitli sebzeler ve meyveler yetiştirmekte villada kalan misafirlerde buradaki bahçelerden yararlanabilmektedir. Ayrıca ısıtmalı havuzlu villalarda son zamanlarda yaygınlaşmaya başladığı için kış aylarında da villa kiralama şansınız vardır.

Üzümlü mahallesi denizden 250 – 300 yüksekliktedir. Tamamen üzüm asmaları ev ağaçlar ile kaplı olan mahalle içinde yaz aylarında evleri görmek bile mümkün olmamaktadır yeşilden ve ağaçlardan dolayı, böyle olması nedeni ile Üzümlü mahallesinde nem oranı da oldukça düşüktür. Ayrıca serin ve temiz bir havası vardır.

Üzümlü mahallesinden Patara kumsalı boydan boya görülmekte olup Patara’ya uzaklığı 9 km civarındadır aynı şekilde Kalkan’a da uzaklığı 9 km civarıdır. Üzümlü mahallesinin yolları geneli asfalt veya beton olmasına rağmen yolları bozuk ve dar olan yerleri de vardır.

Üzümlü köyüne nasıl ulaşırım (?) sorusuna cevap verecek olursak, Üzümlü mahallesine sürekli dolmuş yada otobüs servisi yoktur. En yakın ulaşım noktası Kalkan’dır. Kalkandan Üzümlü mahallesine Taksi ile veya kendi aracınız ile 10 dakikalık bir zaman diliminde ulaşabilirsiniz.

Üzümlü Köyü’nün diğer yerleşim yerlerine ve önemli merkezlere uzaklığı 
Antalya’ya Mesafe  200 Km İslamlar Mahallesine Mesafe      4 Km Patara Plajına Mesafe   9 Km
Kalkan’a Mesafe      9 Km Patara Mahallesine Mesafe      9 Km Kaputaş Plajına Mesafe  13 Km
Fethiye ‘ye Mesafe    80 Km Antalya Hava Limanına Mesafe  210 Km Saklıkent Doğa Parkına Mesafe  17 Km
Kaş’a Mesafe    30 Km Dalaman Hava Limanına Mesafe  130 Km Yakapark Doğa Parkına Mesafe  29 Km
Kategoriler: Konaklama
 • Yardıma mı ihtiyacınız var?

  Detaylı bilgi almak istiyorsanız lütfen iletişim formunu yada aşağıdaki telefon numarasından referans numarasını kullanarak bize ulaşın.

  +90 242 844 24 53

  +90 533 748 6421

  [email protected]

  Yetkili personelimiz tarafından aranmak istiyorsanız lütfen istek formunu doldurun.

 • GENEL BİLGİLER

  Villa ve apartlarımızda standart olarak kullanımınıza sunulan hizmetler :

  Elektrik, su ve tüpgaz giderleri için ücret ödemezsiniz.

  Tatil eviniz size temiz teslim edilip temizlik için ücret talep edilmez.

  Tatil evinin kişi kapasitesi kadar temiz çarşaf ve yastık kılıfı kullanımınız için hazır bulundurulur.

  Havuz ve bahçe bakımları her sabah erken saatte görevliler tarafından yapılır.