Yeni Şifre Al

Detaylı Arama
Arama Sonuçlarınız

Kalkan

Published on 07/02/2018 by Sandal Emlak

Kalkan Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı şirin bir tatil kasabasıdır. Büyük şehir yasasından önce belediye olan Kalkan büyük şehir yasasından sonra bir çok belediye gibi mahalle haline gelmiş, Kaş’ın bir mahallesi olarak anılmaya başlamıştır.

Kalkan çevredeki doğal güzelliklere, antik kentlere ve önemli plajlara yakınlığı ile tam anlamıyla bir konaklama noktasıdır . Kalkan içerisinde bankaların çoğunun şubeleri bulunmaktadır. ( Deniz Bank, Ak Bank, Ziraat Bankası, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı kredi Bankası, Finans Bank ) Bir kaç tane bankanın da bankamatik kabini bulunmaktadır.Ayrıca Kalkan’da onlarca yerel market ve süpermarketin yanında Migros, Bim, CarrefourSa, A101, Şok gibi kurumsal marketlerin birer şubesi de bulunmaktadır.

Kalkan içerisinde küçük bir marina bulunmakta olup buradan günlük tekneler turlara çıkmakta ayrıca sizlerde tekne ile gelecekseniz burada konaklayabilirsiniz. Kalkan su sporları etkinliği yapabileceğiniz güzide beldelerden bir tanesidir. Kalkanda konaklama seçenekleri diyecek olursa genellikle havuzlu villa turizmi ön plana çıkmakta lakin bunun yanında apart, otel, pansiyon gibi konaklama seçenekleri de oldukça yaygındır.Her şey dahil sisteminin girmediği Kalkan da daha çok butik otel tarzı oteller bulunmaktadır. Genellikle İngiliz Turistlerin tercih ettiği Kalkan son zamanlarda Yerli turizm konusunda da bir atak içindedir. Kalkan da ki villalar daha öncelerde İngiliz turizmine yönelik yapıldığı için tam bir korunaklılık sağlanamamakla birlikte son zamanlarda yerli turizme yönelik çeşitli geliştirmeler yapılmakta, muhafazakar ailelere de uygun hale getirilmeye çalışılmaktadır.

Kalkan eğlence seven misafirlere de bu alanda hizmet vermeye çalışmaktadır, genellikle Cafe/Bar şeklinde olan işletmelerdir. Bunun yanında 3 tane de disko diyebileceğimiz işletme Kalkan içersin de bulunmaktadır. Kalkan restoran zengini bir beldedir onlarca irili ufaklı restoranlar bulunmakta bunların yanında alakart tarzı mekanlarda kalkan da çok sık rastlayabileceğiniz restoranlardır. Kalkan her kesimden misafire hizmet eden nadir yerlerden bir tanesidir. Kalkan içinde yürüyüş mesafesinde bir tane plaj bulunmakta olup burası çakıl-taşlardan oluşan bir plajdır, ayrıca bu plajda küçük bir Cafe bulunmakta buradan temel gereksinimlerinizi giderme şansınız var. Plaj içinde şemsiye ve şezlong kiralama imkanınız vardır. Plajın arka taraflarında bayanların kullandığı yarı korunaklı bir kadınlar plajı bulunmakta olup tam anlamıyla kadınlar plajı özelliği taşımasa da genellikle bayanlar ve köylüler tarafından kullanılmaktadır. Ana plaj içinde duş ve wc imkanı bulunmaktadır.

Kalkan, Patara plajına 9 Km, Kaputaş Plajına 4 Km mesafededir ve günün her saatinde buralara dolmuş gidilebilir. Balayı düşünen aileler içinde son zamanlarda Kalkan, Üzümlü ve İslamlar da ki balayı villaları tercih edilmektedir. Hem korunaklı oluşu ile çiftlere özgür bir ortam sunan bu villalar hem de doğa, deniz ve eğlenceyi bir arada sunmaktadır. Ayrıca Kalkan içerisinde bayan kuaförleri de bulunmakta olup, düğün çekimleri yapan bir tane de fotoğrafçı bulunmaktadır balayı içerisinde çekim yaptırıp bunu albüm haline getirme şansınızda olmakta olup bir çok misafir bunu gerçekleştirmektedir.

Kalkanda bir çok doğal ve tarihi güzellik çekimler için avantaj ve farklılık sağlamaktadır. Kalkan’a ulaşım konusuna değinecek olursak, Kalkan içerisinde küçük bir otobüs terminali bulunmaktadır, Ankara, İstanbul ve İzmir den Kalkan’a servis yapan Pamukkale, Kamil Koç ve Metro turizmin yazıhaneleri otobüs terminali içinde bulunmaktadır. Ayrıca Dalaman hava limanı ve Antalya hava limanı Kalkan’a gelmek için diğer alternatifler olmakla birlikte, buralardan Kalkana ulaşım biraz sıkıntılı olabilir. Antalya Hava Limanı Kalkan’a 220 km, Dalaman Hava Limanı ise Kalkan’a 130 km mesafededir.Hava Limanlarından Kalkan’a ulaşmak için ya transfer seçeneğini seçmelisiniz yada araç kiralama seçeneğini tercih etmelisiniz, bu konuda bizimle irtibata geçerseniz sizlere yardımcı olmaya çalışırız.

Kalkan da ulaşım genellikle taksi ile gerçekleşmekte olup, dolmuş durağı olmasına rağmen bu dolmuşlar Kaş ve bazı plaj ve yerleşim yerlerine ulaşmak için kullanılmaktadır. Bizim önerimiz size Kalkan ve çevresine tatile gelecekseniz kendi aracınız ile gelmenizdir.

Kalkan’ın diğer yerleşim yerlerine ve önemli merkezlere uzaklığı 
Antalya’ya Mesafe  210 Km Üzümlü Mahallesine Mesafe      8 Km Patara Plajına Mesafe    9 Km
Kaş’a Mesafe    25 Km İslamlar Mahallesine Mesafe      8 Km Kaputaş Plajına Mesafe    4 Km
Fethiye ‘ye Mesafe    80 Km Antalya Hava Limanına Mesafe  220 Km Saklıkent Doğa Parkına Mesafe  20 Km
Patara’ya Mesafe      8 Km Dalaman Hava Limanına Mesafe  130 Km Yakapark Doğa Parkına Mesafe  30 Km

    

Kategoriler: Konaklama
 • Yardıma mı ihtiyacınız var?

  Detaylı bilgi almak istiyorsanız lütfen iletişim formunu yada aşağıdaki telefon numarasından referans numarasını kullanarak bize ulaşın.

  +90 242 844 24 53

  +90 533 748 6421

  [email protected]

  Yetkili personelimiz tarafından aranmak istiyorsanız lütfen istek formunu doldurun.

 • GENEL BİLGİLER

  Villa ve apartlarımızda standart olarak kullanımınıza sunulan hizmetler :

  Elektrik, su ve tüpgaz giderleri için ücret ödemezsiniz.

  Tatil eviniz size temiz teslim edilip temizlik için ücret talep edilmez.

  Tatil evinin kişi kapasitesi kadar temiz çarşaf ve yastık kılıfı kullanımınız için hazır bulundurulur.

  Havuz ve bahçe bakımları her sabah erken saatte görevliler tarafından yapılır.