Yeni Şifre Al

Detaylı Arama
Arama Sonuçlarınız

İslamlar

Published on 03/02/2018 by Sandal Emlak

 

İslamlar köyü, Büyük şehir yasasından sonra İslamlar mahallesi olarak anılmaya başlamıştır. Kaş’ın İslamlar Köyü iken artık İslamlar mahallesi olmuştur. Eskiden Rumlarla Türklerin birlikte yaşadığı köyün ismi Bodamya’dır ve hala köylüler kendi aralarında Bodamya ismini kullanmaktadır. İslamlar mahallesinin genel geçim kaynağı Margaz üzümüdür. Genellikle köy Margaz üzüm asmaları ile kaplı yeşil ve yayla havasındadır . Kalkan ‘da sıcaktan bunalanların sık sık kaçtığı yerleşim yerlerinden birisidir İslamlar köyü . Ortalama denizden yüksekliği 400 -500 metre civarındadır. Bundan dolayı serin ve nemsiz bir havası vardır tercih edilen yerleşim yerlerinden bir tanesidir İslamlar.

İslamlar mahallesinin tek sorunu imar çalışması yapılmamış olduğu için bozuk mahalle yolları ve heyelan bölgesi olmasıdır. Çok yağmurlu dönemlerde kaymalar meydana gelmekte bundan dolayı yıllar önce köy devlet tarafından Akbel denilen bir yere taşınmış fakat köylüler yine de arazilerini bırakmayıp köyde yaşamaya devam etmiştir. Turizmin de bölgede yer edinmeye başlaması ile imar olmaması ve köy statüsünde olmasından dolayı birden villalar ile dolan İslamlar mahallesinde 300 civarı villa bulunmaktadır. Halk yavaş yavaş tarımdan turizm alanına villa turizmi alanına yönelmiştir. Bölgedeki villalar bahçe içinde olduğu için genellikle korunaklı villalar dır. Bu özelliği ile muhafazakar aileler tarafından tercih edilmektedir.

İslamlar mahallesinde konaklama lüks havuzlu villalarda sağlanmakta bunun yanında, bir kaç tane de alabalık üretim çiftliği bulunmakta bu çiftliklerin restoran bölümleri yaz aylarında oldukça ilgi görmektedir. İslamlar köyü içinde bir kaç tane market bulunmakta zaruri ihtiyaçlarınızı buradan giderebilirsiniz detaylı alışveriş için Kalkana inmeniz gerekecektir.

İslamlara nasıl ulaşırım (?) sorusuna cevap verecek olursak. İslamlar mahallesine belli bir dolmuş yada otobüs servisi yoktur. Bu durumdan dolayı ya kendi aracınız ile gelmelisiniz yada Kalkan’dan  Taksi ile gelmeniz gerekecektir. Bölgenin merkezi noktası Kalkan’dır.

İslamlar’ın diğer yerleşim yerlerine ve önemli merkezlere uzaklığı  :
Antalya’ya Mesafe  180 Km Üzümlü Mahallesine Mesafe      4 Km Patara Plajına Mesafe  10 Km
Kalkan’a Mesafe      9 Km Patara Mahallesine Mesafe    10 Km Kaputaş Plajına Mesafe  15 Km
Fethiye ‘ye Mesafe    85 Km Antalya Hava Limanına Mesafe  200 Km Saklıkent Doğa Parkına Mesafe  35 Km
Kaş’a Mesafe    32 Km Dalaman Hava Limanına Mesafe  135 Km Yakapark Doğa Parkına Mesafe  45 Km
Kategoriler: Konaklama
 • Yardıma mı ihtiyacınız var?

  Detaylı bilgi almak istiyorsanız lütfen iletişim formunu yada aşağıdaki telefon numarasından referans numarasını kullanarak bize ulaşın.

  +90 242 844 24 53

  +90 533 748 6421

  [email protected]

  Yetkili personelimiz tarafından aranmak istiyorsanız lütfen istek formunu doldurun.

 • GENEL BİLGİLER

  Villa ve apartlarımızda standart olarak kullanımınıza sunulan hizmetler :

  Elektrik, su ve tüpgaz giderleri için ücret ödemezsiniz.

  Tatil eviniz size temiz teslim edilip temizlik için ücret talep edilmez.

  Tatil evinin kişi kapasitesi kadar temiz çarşaf ve yastık kılıfı kullanımınız için hazır bulundurulur.

  Havuz ve bahçe bakımları her sabah erken saatte görevliler tarafından yapılır.